Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Facebook a Instagram brzy zmizí? Meta hovoří o ukončení provozu v Evropě

Jiří Palyza 08.02.2022

Meta prověřuje možnosti vypnutí Facebooku a Instagramu v Evropě. Údajným důvodem jsou přísné předpisy na ochranu osobních údajů.

Firma Meta se vážně zabývá myšlenkou ukončení provozu svých sociálních služeb Facebook a Instagram pro region Evropy. Důvodem jsou evropská nařízení o ochraně osobních údajů, která způsobují obchodnímu modelu firmy Meta stále větší problémy.

Nejde ale jen o myšlenkový experiment jedné odpovědné osoby. Možnost odstoupení od spolupráce Facebooku a Instagramu v Evropě je výslovně uvedena ve výroční zprávě Meta Platforms, Inc. pro Americkou komisi pro kontrolu cenných papírů.

Meta vidí hrozby pro svůj vlastní obchodní model

facebookeu

Facebook a Instagram by mohly do budoucna z Evropy zmizet. | Zdroj: Thought Catalog/Unsplash

Zásadním problémem pro sociální platformy Mety je obecné nařízení na ochranu osobních údajů, GDPR. Její obchodní model ale neohrožuje pouze evropská legislativa. Výklad nařízení GDPR ze strany úřadů a soudů také ztěžuje využívání údajů o uživatelích a optimalizaci podnikání v oblasti reklamy, které probíhá právě na tomto základě.

Konkrétně se jedná především o to, zda mohou být údaje o evropských uživatelích předávány do USA. Pro společnost Meta je to zásadní. Další rozhodnutí v této věci se očekávají v blízké budoucnosti. Ty budou také určující pro budoucí směřování společnosti Meta.

Zdroj: Meta Platfroms, Inc., Annual Report


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud