Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Objednávky na iPhone 4S trhají rekordy

redakce 11.10.2011

Po zklamání ani památky, příznivci objednávají jako diví.

Předobjednávky na iPhone 4S jsou rekordní. V USA jej šlo předobjednat od pátečního rána, a za prvních 24 hodin překročily objednávky milion! Předchůdce — iPhone 4 — přitom za stejný čas dosáhl jen šesti set tisíc objednávek.

iPhone 4S dorazí do amerických App Stores tento pátek, ale kdo si jej na webu objedná dnes, bude musit čekat mnohem déle. Kdyby chtěl mít 4S ještě v pátek, zbývalo by mu jedině postavit se do řady před kamenným obchodem a doufat.
 
(Na český trh má iPhone 4S dorazit 28. října.)

Přestože běžní smrtelníci musí na nový iPhone zatím čekat, v databázi výsledků měřiče Geekbench se již objevily první jeho výsledky. Vypadá to, že tvůrci iPhone 4S přece jen musili poněkud sáhnout na kmitočet obvodu A5, a tedy na jeho výkon — s ohledem na výdrž iPhonu: první výsledky jsou asi o 17 % slabší, než kterých dosahuje iPad 2; jsou však stále téměř o 70 % vyšší než výsledky iPhonu 4.

A potvrzuje se, že také A5 v iPhonu 4S má 512 MB RAM. To se dalo čekat. Paměť je součástí obvodu a vyrábět více než jedno provedení by nebylo hospodárné. A jako prospívá 512 MB iPadu 2, stejně bude prospívat i iPhonu 4S.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud