chip.cz

Menu

Právě v prodeji

Právě v prodeji Chip 10 Říjen 2022

Evropský plán pro nejlepší čipy

Návrhy procesorů budoucnosti

Plná verze
DMclone

S programem DMclone je možné vytvářet…

Téma
Novinky

Mnoho uživatelů systému Android je v současné době frustrováno problémy s uloženými fotkami. Množí se zprávy o tom, že aplikace Fotky Google poškozuje staré obrázky. Zatím není jasné, jakou to má příčinu.

Vizionář, technologický revolucionář a filantrop Elon Musk po čase opět pobouřil svět – jak má koneckonců čas od času ve zvyku. Tentokrát se vyjádřil k aktuálně probíhajícímu válečnému konfliktu na Ukrajině. A vyrazil tím dech nejen Rusku, ale i Ukrajině.

Společnost Google slaví 25. narozeniny. K jejímu jménu se váže jedna vtipná skutečnost, která není moc známá. Google získal své jméno díky textovému překlepu.

Bezpečnostní experti objevili v obchodě Play společnosti Google a App Store společnosti Apple řadu aplikací se škodlivým softwarem. Celkem byly programy staženy téměř 14 milionkrát.

Atraktivní novinka Huawei Nova 10 Pro osloví hlavně milovníky selfie snímků a videa, pro nadšené vlogery bude skoro nutností. Měli jsme ji možnost vyzkoušet ještě před oficiálním uvedením. 

Čas od času se Microsoft vytasí s něčím, co může využít každý uživatel. Jeden z takových nástrojů je nyní integrován do PowerToys. Jde o funkci rozpoznávání textu, která umožní jeho kopírování z obrázků.

Asi už víte, že Fairphone 4 není běžný smartphone, a proto jej lze na základě jeho technických údajů hodnotit jen jako nedostatečný. Přesto ale stojí jeho koncept za pozornost.

Domovská stránka YouTube dostává novou grafiku. Provozovatel se rozhodl změnit její vzhled a do budoucna více vsadil na širší využití designu Material You. Ten se používá i v některých aplikacích společnosti Google.

Uživatelé chytrých telefonů se mohou radovat: EU zveřejnila nový legislativní návrh, podle kterého mají být do budoucna mobily výrazně déle podporovány bezpečnostními aktualizacemi a updaty operačního systému.

YouTube funguje z velké části zcela zadarmo. Tento byznys model se ale poslední dobou chystá změnit, a zavádí všelijaké zpoplatněné výhody. Třeba nyní údajně testuje 4K obsah pouze za peníze.

FIFA, jakožto série počítačových a konzolových her, lépe řečeno sportovních simulátorů, patří k nejúspěšnějším herním sériím historie. Jenomže, poslední vydaný díl FIFA 23 provází velká nespokojenost hráčů.

Zabezpečený messenger Signal má doposud jednu slabinu: pro ověření uživatele vyžaduje zadání telefonního čísla. To se ale brzy změní. Už nyní se ví, jako technickou inovaci chce využít.

Existuje několik bezplatných hudebních editorů, ale nejoblíbenější je pravděpodobně Audacity – a to i navzdory malému skandálu. Po více než roce se nástroj konečně dočkal několika inovací.

Xiaomi si uzmulo dnešní den pro představení zbrusu nových a dlouho očekávaných vlajkových lodí 12T a 12T Pro. Ty se chlubí řadou klíčových inovací, hlavně pak 200Mpx hlavní kamerou.

Atraktivní novinka Huawei Nova 10 Pro osloví hlavně milovníky selfie snímků a videa, pro nadšené vlogery bude skoro nutností. Měli jsme ji…

Přes jedno známé omezení vykázal Huawei P50 Pro v testu stabilně výborné výsledky a z hlediska designu, výkonu, displeje dokáže držet krok se…

Při prvním pohledu na nový model sportovních hodinek by se dalo říct, že Garmin v tomto případě podlehl tlaku trhu a konkurence. Svou téměř…